Karpacz i okolice

Karpacz to urokliwy i klimatyczny kurort górski, położony w województwie dolnośląskim, w samym sercu najwyższego pasma Sudetów – Karkonoszy. Ze względu na swoją lokalizację i przepiękne walory przyrodnicze, miejscowość ta tętni życiem przez cały rok. Nie sposób się tu nudzić, miasto przygotowało bowiem fantastyczne atrakcje zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Wśród nich znajdują się m.in.: Muzeum Zabawek, Muzeum Sportu i Turystyki, Karkonoskie Tajemnice, 2 wystawy klocków lego, 2 tory saneczkowe, aquaparki, kręgielnie, parki linowe, Bajkowa Chata, Park Bajek, boiska sportowe, całoroczne lodowisko i liczne zabytki, spośród których najsłynniejszym jest piękna Świątynia Wang.

W granicach miasta znajduje się najwyższa partia Karkonoszy, ze szczytem Śnieżka na czele. Tutejsze pasma górskie, objęte ochroną Karkonoskiego Parku Narodowego są niezwykle malownicze o każdej porze roku. Dziesiątki kilometrów szlaków i liczne schroniska górskie, zadowolą wszystkich miłośników wędrówek po górach. Będąc tutaj koniecznie trzeba odwiedzić takie miejsca jak: Samotnia, Strzecha Akademicka, Kocioł Łomniczki, Kocioł Małego Stawu, Schronisko Dom Śląski, Dziki Wodospad, czy takie formacje skalne jak: Słonecznik, Pielgrzymy oraz wdzięcznie brzmiące Kotki.

W sezonie zimowym, Karpacz przeistacza się w doskonale rozwinięty Ośrodek Sportów zimowych. Stosunkowo długo zalegająca pokrywa snieżna oraz około 30 wyciągów i świetnie przygotowanych stoków, o różnych stopniach trudności, każdego roku przyciągają setki narciarzy i snowboardzistów. Nie brak tu również wypożyczalni sprzętu i szkółek narciarskich. Są stoki doskonałe do nauki jazdy, jak i trudne i przygotowane dla doświadczonych miłośników zimowego szaleństwa. Oświetlone uliczki Karpacza w zimie wyglądają natomiast wyjątkowo magicznie i klimatycznie – koniecznie trzeba to zobaczyć i poczuć.

Karpacz